Dijital Denge; günlük yaşamda dijital dünya ile aranızdaki mesafeyi, akıllı telefon, sosyal medya kullanım alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmenizi hatırlatacak ve teknolojinin doğru kullanımı konusunda uzman desteği alacağınız bir sosyal girişimdir.

Modern yaşamın içerisinde hepimiz farkında olarak ya da olmayarak üzerimizde yükler biriktiriyoruz. Bu yükler, dijital dünyanın fayda ve işlevselliği haricinde dengesiz kullanımla ortaya çıkıyor, ruhunuzda, aklınızda ve bedeninizde bazı toksinler yaratıyor. Yediğimiz yemeklerden, işlenmiş gıdalardan, soluduğumuz havadan da aldığımız toksinleri düşünürsek vücudumuz dışarıdan kaynaklı bir çok unsurla mücadele ediyor aslında. Peki bizler ne yapıyoruz? Detoks yaparak yediğimiz yemeklerden, işlenmiş gıdalardan, soluduğumuz havadan da aldığımız toksinleri dengelemeye çalışıyoruz.

shutterstock 739767472

Detoksu pek tabii ki dijitalde de yapmak mümkün. Elektronik cihazların sinyalleri, teknolojinin aşırı ve kontrolsüz kullanımının vücudumuzda "dijital toksinler" biriktirdiğini biliyor muydunuz? Dijital Dengemizi kurmak bir nevi Dijital detoks yapmak olacak bizim için.

Sizi Dijital Denge ile günlük yaşantınızın akışını bozmadan, günümüz dijital dünyasının dilini çözmeye davet ediyorum. Ama unutmayın teknolojinin varlığını reddetmeden sadece faydasına odaklanarak, dijitali dengeli kullanmayı öğrenebilirsiniz. Hayatınızda güzel gelişmelerin yaşanacağına emin olun. “Paylaşmanın” sadece dijital dünyada olmadığını gerçek dünyada ne anlama geldiğini hatırlamanız gerekiyor. Bu nedenle Dijital Denge ile “BirazAraVer”...